KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsningar 13313426
nr 1331 3426
Sten Eklund
(1942-2009), Sverige
Färgetsningar, 2 st, Signerad, numrerad 8/50, daterad 1981, del av svit. Etsning + handkolorering, oramade lösa blad. Bladets mått: ca 50x40 cm
Sten Eklund, svensk målare och grafiker född 1942 i Uppsala, död 2009 .
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 1 juni 2020
kl 18:08:40
1/6 13:55:54
1.000 kr
1/6 14:06:30
Sten Eklund
Läs mer om Sten Eklund